Pikler Triangle

Máte doma akčního divocha, který všude vleze, všechno přeleze a co jde, tak to i podleze? Pak právě pro něj tu něco máme... Pikler Triangle!

Zajímá Vás, jak Triangle baví naše děti? Mrkněte na video s Maruškou (14 měsíců) a Martínkem (6 let).

Proč Pikler Triangle?

Protože umožní Vašemu dítěti, experimentovalo s pohybem, poznávalo vlastní tělo a zdokonalovalo se v hrubé motorice ještě intenzivněji, navíc v podmínkách přesně pro jeho malé tělíčko, navíc bezpečně, a k tomu doma 🙂

Maďarská pediatrička Emmi Pikler přišla s teorií, že má velký smysl umožnit dětem, aby se volně pohybovaly a rozvíjely přesně podle svých potřeb a svým vlastním tempem. V praxi to znamená, že rodiče přenechají veškerou aktivitu na dětech a vytvářejí pro ně příležitosti k tomu, aby se mohly přirozeně ve svém prostředí učit, jak pracovat se svým tělem, zjištovat, jak jejich tělo pracuje a jakým způsobem se jejich tělo dokáže hýbat a lézt. Na základě této teorie přišla s trojúhelníkem, který je nazýván Pikler Triangle.

Sami jsme rodiči dvou velice akčních dětí, Maruška (nyní 14 měsíců) je od narození velice aktivní, leze od šesti měsíců, chodí od deseti, miluje přelézání, prolézaní, běhání a divočení ve všech jeho podobách. Proto nás napadlo, že by právě Pikler Triangle mohl být pro ni tou správnou volbou - velký tak akorát pro ni, dostupný kdykoliv, bezpečně zkonstruovaný. A měli jsme pravdu - jak na něj reagovala, když jsme jí ho poprvé dali, můžete vidět ve videu výše.

Trojúhelník jsme zkonstruovali tak, aby byl akorát velký pro děti do šesti let, přidali jsme k němu vychytávku v podobě sítě, kterou lze využít na prolézání, pohupování, odpočinek... a samozřejmě jsme ho vybavili nezbytnou skluzavkou, kterou lze při otočení na druhou stranu využít jako lezeckou mini stěnu. Naprosto dokonale funguje celý Trojúhelník s naší houpačkou - získáte tak rozšíření o lávku a skluz.

 

Mysleli jsme i na prostor, protože sami máme dětský pokojík malinký, celý set lze složit tak, že zabírá jen velmi málo místa a v pohodě se vleze třeba pod postel 🙂

Možné sestavy Trianglu

Triangle si můžete pořídit jako celý set, zvolit můžete také jen jeho části přesně tak, jak Vám to bude vyhovovat.

 • Velký set Triangle + Duhová houpačka

  V tomto zvýhodněném setu naleznete Pikler Triangle v přírodním provedení se sítí, skluzavku s lezoucími úchyty na druhé straně a houpačku v duhovém provedení.
 • Velký set Triangle + Houpačka

  V tomto zvýhodněném setu naleznete Pikler Triangle v přírodním provedení se sítí, skluzavku s lezoucími úchyty na druhé straně a houpačku v přírodním provedení.
 • Set Triangle

  V tomto setu naleznete Pikler Triangle v přírodním provedení se sítí a skluzavku s lezoucími úchyty na druhé straně.
 • Samostatný Triangle

  Triangle v přírodním provedení se sítí - bez skluzavky.

 

Rozměry, nosnost, materiál...

Jedná se o rovnostranný trojúhelník o délce strany jeden metr, skluzavka je dlouhá taktéž jeden metr.

Nosnost je 30 kg - dospělý by určitě neměl stoupat na šprušle, mohly by prasknout!

Na výrobu Trianglu jsme použili bukovou překližku a masivní smrková prkna a bukové tyče.

Chtěli byste si Pikler Triangle objednat? Směle do toho...

Pro objednání Trianglu stačí vyplnit údaje níže - nezapomeňte zvolit správnou alternativu a taky přidat poštovné a balné, pokud budeme Triangle zasílat poštou - osobní odběr je možný v Postřelmově a v Šumperku (Olomoucký kraj). Do poznámky, prosím, uveďte, do jakého data potřebujete trojúhelník doručit, abychom vše správně naplánovali 🙂