Masáže dětí a kojenců

Chcete hýčkat své miminko, prohloubit svůj vztah a naučit se používat éterické oleje? Pak je tento kurz tím pravým pro Vás...

 

Aktuálně vypsané termíny skupinových kurzů:

Šumperk - 3 na sebe navazující lekce vždy v pondělí - začínáme 1. října v 9:30.

 

Cena skupinového kurzu za tři lekce činí 550,-, přihlašovat se můžete telefonicky: 737 671 247 nebo e-mailem: info@aktivni-rodicovstvi.cz

Jak to na kurzu vypadá?

V průběhu celého kurzu se naučíme namasírovat miminko od hlavičky k patě (respektive od nožiček po zádíčka :-)). Postupně budeme masírovat dolní končetiny, bříško, hrudníček, horní končetiny, obličej a zádíčka miminka či většího děťátka. K masážím využijeme základní oleje - mandlový (lze masírovat také meruňkovým, kokosovým, makovým, pupalkovým, olivovým, konopným aj.), u větších dětí si navíc přidáme kapičku éterického oleje, který masáž nejen příjemně provoní, ale navíc uleví děťátku od případných zdravotních obtíží, jako je např. rýma, kašel, ekzém, nespavost, kolika a mnoho dalších problémů.

Nejen masáž, ale i aromaterapie

V průběhu jednotlivých lekcí si budeme povídat jednak o účincích masáží, ale také o účinnosti a využití aromaterapie (léčivé účinky éterických olejů, které jsou získávány z bylin, citrusů či dřevin), podrobně poznáte cca 10 rostlinných olejů, cca 20 éterických olejů, které budete umět využít při každodenních zdravotních problémech celé rodiny.

Malá ochutnávka pro Vás...

Mám tu pro Vás video, podle kterého se můžete naučit protikolikovou masáž děťátka. Je účinná nejen u malých miminek, ale také u větších dětí zejména při problémech se zažíváním (zácpa, průjem, bolesti břicha, nadýmání).

Pro získání přístupu k videu stačí vyplnit Váš mail a jméno.

Co na Vás na jednotlivých lekcích čeká?

Něha, láska, doteky, spojení s Vaším děťátkem...

Ale také:

 • 1
  Nožky, bříško a hrudníček
  Masáž nožek podporuje aktivitu imunitního systému, uvolňuje napětí a přináší relaxaci. Masáž bříška působí blahodárně na trávení, velice vhodná je pro děti trpící bolestmi bříška. Masáž hrudníčku se skvěle osvědčí při rýmách, nachlazení či bronchitidách.
 • 2
  Ručky, obličej
  Masáž horních končetin přinese úlevu od napětí, uvolňuje, relaxuje, podporuje práci lymfatického systému. Masáž obličeje využijeme při rýmě, ale také díky ní podpoříme rozvoj artikulace.
 • 3
  Zádíčka
  Masáž zad je obecně velice příjemný zážitek, v podání dětské masáže uvolňujeme opět napětí, dopřáváme dítěti hloubkovou relaxaci, navíc podporujeme činnost veškerých orgánů i propojení mozkových hemisfér.
Kurz masáží byl pro mě a troufám si říct, že i pro mého, tehdy pětiměsíčního, Sebastienka velmi příjemnou a obohacující zkušeností. Kurz je vhodně koncipován do několika setkání, aby bylo možné osvojit si techniku masáží postupně a zároveň aby se usadily všechny nabité informace z oblasti aromaterapie, která se s masážemi pojí. Pro mě osobně byla tato oblast úplně neznámá a nyní si nedokážu představit, jak jsem bez všech těch voňavých olejů mohla existovat – jejich využívání se totiž stalo nedílnou součástí našeho každodenního života, stejně tak jako masáž samotná. Navíc se nám již aromaterapie osvědčila jako výborný pomocník při zdravotních potížích nejen Sebíka, ale i nás, rodičů – účinky jsme vyzkoušeli při rýmě, kašli, i bolesti v krku. Vážím si trpělivosti Evičky, kdy nám během kurzu vše několikrát ukazovala, vysvětlovala, zodpovídala všemožné dotazy, to vše s úsměvem, za vůně úžasných olejíčků a zvuku relaxační hudby – i proto jsou setkání uvolňující a zklidňující nejen pro miminka, ale i nás, maminky. Jsem moc vděčná za to, že díky kurzu si užíváme se Sebíkem ještě intenzivněji vzájemných chvil, síly doteků a hlazení. Že se skrze masáže učíme vnímat jeden druhého a ještě více se sbližujeme. A v neposlední řadě je velkou výhodou, že masáže se hodí nejen pro miminka. Tímto ještě jednou děkuji Evičce a kurz všem vřele doporučuji.
Aneta Černovská
Bylo to úžasný, moc příjemná atmosféra, myslím si, že tento kurzík opravdu stojí za to. Ondříkovi dělají masážičky opravdu dobře, a nejen jemu, dají se použít i při partnerské masáži. Uklidňují, sbližují nás. Mám nástroj na bolest bříška, pomoc při rýmě, kašli, bolavých dásničkách při růstu zoubků... Hodně mě obohatily i informace z aromaterapie, to účinné "hraní" s éterickými oleji mě moc baví!
Pavla Šafránková