Aktuálně vypsaný termín kurzu Něžná péče o miminko

Přihlášku najdete níže na stránce.

Něžná péče o miminko

Kurz správné manipulace s novorozencem a malým kojencem metodikou Evy Kiedroňové "Něžná náruč rodičů" - aneb na dobrém začátku závisí všechno...

Obsah kurzu

Kurz je rozdělen na část teoretickou a praktickou.
V praktické části se zaměříme na nácvik základní manipulace s miminkem, a to zejména na nácvik zvedání miminka z podložky, pokládání na podložku, otáčení ze zad na bříško a zpátky, chování v náručí, polohy k sociálnímu kontaktu, odpočinkové polohy, polohy k mytí zadečku; nácvik předávání miminka rodiči.
V teoretické části se budeme bavit o psychomotorickém vývoji děťátka (o co se jedná, proč je znalost této oblasti důležitá a jak můžeme psychomotorický vývoj dítěte ovlivnit správnou manipulací),  dále se budeme věnovat problematice péče o miminko, prostor bude věnován dennímu režimu, rituálům a zásadám při práci s miminkem. Dále se můžete těšit na informace o zásadách přístupu k miminku a komunikaci s ním, co dělat, aby spolupracovalo na denním režimu, aby co nejméně plakalo a netrápily ho bolesti bříška. Prostor bude věnován také nošení dětí v šátku a nosítkách, plenkám a případně kojení.

Komu je kurz určen?

Kurz je určen pro rodiče očekávající příchod miminka a pro rodiče s novorozenými dětmi a kojenci do 4. měsíce věku.

Kapacita kurzu

6 párů rodičů, z toho pouze dva páry rodičů s miminky - zbytek rodiče nastávající.

Délka trvání kurzu

4,5 hodiny

Co budete potřebovat s sebou na kurz?

Pohodlné oblečení - nácvik s panenkami bude probíhat na zemi
Poznámkový sešit a psací potřeby
Svačinu a pití (obzvlášť nastávající maminky 🙂
Při účasti s miminkem tři látkové pleny, hračku a potřeby pro miminko

 

Přihláška do kurzu "Něžná péče o miminko"

Níže si vyberte typ kurzu, o který máte zájem a vyplňte osobní údaje a údaje k platbě. Faktura Vám během chvilky přistane v e-mailové schránce. 

Jaký typ kurzu zvolit?

 • 1

  Skupinový kurz - oba rodiče

  Skupinový kurz v délce trvání cca 4,5 hodiny, jehož náplní je komplex informací z oblasti psychomotorického vývoje, péče o miminko a nácvik manipulace s miminkem ve všech polohách. Cena kurzu činí 990 Kč - účastní se oba rodiče, případně jeden rodič a jeden prarodič.
 • 2

  Skupinový kurz - jeden rodič

  Skupinový kurz v délce trvání cca 4,5 hodiny, jehož náplní je komplex informací z oblasti psychomotorického vývoje, péče o miminko a nácvik manipulace s miminkem ve všech polohách. Cena kurzu činí 650 Kč - účastní se pouze jeden z rodičů.
 • 3

  Individuální intenzivní kurz nácviku manipulace

  Individuální kurz v délce trvání 90 minut, jeho náplní je nácvik manipulace s miminkem ve všech polohách. Kurz probíhá po dohodě s rodiči buď v domácím prostředí rodiny, nebo v Mateřském centru Skřítek Poděbrady. Cena kurzu činí 650 Kč.