Kdo jsem?

Jmenuji se Eva a jsem maminkou chlapečka Martina, narozeného v červnu 2012 a holčičky Marie, narozené v červnu 2017. Bydlím v Postřelmově, v rodinném domku na okraji vesnice, nedaleko najdete města Zábřeh a Šumperk. Působím tedy v okrese Šumperk v Olomouckém kraji.

Po ukončení Střední odborné školy sociální péče, kde jsem studovala obor Výchovná a humanitární činnost, jsem vystudovala obory Pedagogika, Speciální pedagogika pro 2. st. ZŠ a SŠ, Anglická filologie a Speciální pedagogika raného věku. V průběhu studií jsem pracovala převážně s dětmi a dospělými s mentálním a kombinovaným postižením, ale vedla jsem také zájmové kroužky pro děti bez handicapu. V Olomouci jsem se podílela na založení Střediska rané péče, jehož cílem je podpora rodin, kterým se narodí děťátko s mentálním či tělesným postižením. V tomto Středisku jsem pracovala jako poradkyně rané péče. 

Během studií i po nich jsem absolvovala množství vzdělávacích kurzů (Lektorský kurz Masáže dětí a kojenců, Škola přírodní medicíny, Reflexní terapie, uvolnění krční páteře, masáž dle Breusse, Bazální stimulace, Synergická reflexní terapie aj.), věnovala jsem se masážím a reflexní terapii. Zajímám se o esoterii, přírodní léčitelství, byliny, akupresuru, aromaterapii a mnoho dalšího. Svého synka jsem nosila a stále občas nosím v šátku, přirozeně jsem se tudíž stala lektorkou nošení dětí. Dlouhodobé kojení mého synka mě přivedlo na cestu laktačního poradenství, v jehož rámci nabízím individuální poradenství, skupinové kurzy předporodní přípravy a také vedu podpůrnou skupinu pro kojící maminky - jsem certifikovaná laktační poradkyně Mamily o.z. i Laktační ligy. Působím jako látková poradkyně Bamboolik, mohu tudíž poradit v oblasti výbavy při používání látkových plen, pořádám ale také kurzy znakování, masáží a aromaterapie, nově také symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství. Zabývám se psychomotorickým vývojem nejmenších dětí, poradit v oblasti vývoje můžu v individuální poradně, ale také na kurzu něžná péče o miminko. Vedu lekce cvičení pro rodiče s dětmi i lekce cvičení s dětmi v šátku. Novinkou pro tento rok jsou setkání žen nad tématem porodních příběhů. Od října se chystám ke studiu u České asociace dul.